Hatékony levelezés ✉️ ❤️

“Regisztráltunk 2022-ben egy-egy free****.hu, gm***.hu, és indam***.hu-s postafiókot. Sajnos most is elő lehet idézni a szokásos hibákat…”

Magyar szolgáltatókról

 

Sok éve érkeznek a panaszok; nem műkögmail ,dik rendesen néhány levelezési rendszer. Mit kellene tennem, hogy megérkezzenek a fontos leveleim? Miért nem jó a mail fiókom? Utána jártunk, miért rosszalkodhat az, aminek természetesen jól kellene működni.

Leggyakrabban előforduló hibák:

 

  • Nem érkezik meg bizonyos levél
  • Hiba üzenet csatolmányoknál
  • Nem érkeznek meg az elküldött levelek vagy csatolmányok
  • Regisztrációhoz kapcsolódóan nem fut be az emlékeztető üzenet (sehol sincs?!)

 

 

Kipróbáltunk mindent:

 

Regisztráltunk egy gmail.hu, freemail.hu és indamail.hu-s postafiókot. Bár ne tettük volna. Sajnos elő lehet idézni a szokásos hibákat, kivétel nélkül!

A tesztelés idejére, címzettként használt, nagyobb levelező oldalakon (yahoo, google) azonban minden rendben befutott. A logokban az szerepel, hogy a levelet kézbesítettük. Visszapattanó levél nem volt. Ha a cím is egy nagyobb szolgáltatóhoz tartozik, akkor a megérkezett levélben és a csatolmánnyal is minden OKÉ. Tehát az inda, free és gmail.hu – nál és általában a kisebb levelezési rendszerekben van valamilyen probléma.

 

Mi állhat a hiba hátterében?

 

Sajnos elég komplex és átláthatatlan hibakódokba, úgynevezett riportokba ütköztünk. Mégis egyértelművé vált a helyzet!

Még ha meg is oldódnának a következőkben felsorolt problémák, arra ösztönöznék mindenkit, ha csak teheted, ne használj magyar, vagy ilyen kis .hu e-mail szolgáltatókat! Természetesen nagy munka egy teljes átállás, de minél hamarabb át kell irányítani a levelezést egy központi fiókba. Meg lehet próbálkozni egy kifejezetten erre tervezett kliennsel is; ilyen a thunderbird, amiből létezik hordozható változat. Egy pendrive segítségével szinte bárhol, gyorsan és jelszavak ütögetése nélkül használható a levelezés. Offline tárolod az archivumot! Az új és szokásos partnereiddel már a .com levelezési címről érdemes üzeneteket váltani- válaszolni.

Ez úgy néz ki a gyakorlatban, ha készítettél egy átirányítást, pl freem***.hu-ból -> GMAIL.COM fiókba, akkor a befutott levelet, már a gmail-es ÚJ címedről fogod megválaszolni. Ezzel is megalapozva az átállást! Legyen bármennyire is profi egy szolgáltató, nem versenyezhet a yahoo.com, gmail.com és a többi óriás kapcsolódó megoldásaival. Ezért egyre fontosabb szerephez jutnak a felhős tárhelyek és a kapcsolódó szolgáltatások.

 

 

A kicsi szolgáltatókról kijelenthető:

 

  • Napjaink igényeihez mérten már kevés a kvóta (2-5 GB vagy kevesebb tárhely) amit kínálnak. Ez max 2-3 év alatt megtelik átlagos forgalom mellett.
  • Közel sem annyira redundáns a hálózatuk / szerverük mint a nagyobb cégeknél. Ezt jobb oldalon részletesebben is kibontom.
  • Nyilván kevésbé “okos” a beépített reklám szűrő, így a kéretlen anyagot a felhasználónak kell kiválogatni.
  • Ezzel meg is érkeztünk a demotiváló “túl sok a levelem, nem bírom már állandóan felügyelni” pozícióba. Nem lehetetlen. Be kell fejezni a sírdogálást, lehetőséged van multi-kijelölésre és pl cím alapján keresére, amivel lerövidül a naponta rászánt félórák száma 15p-re. Pár nap és látszani fog a fény az alagút végén! :crying: rvmp by Bad-Blood

 

 

Képtalálat a következőre: „email logo”

 

 

 

 

 

email GIF

Felhasználó hiba is lehet, előfordulhat pontatlanság, össze-vissza kijelölés

szóköz, oda nem illő karakter, vagy beillesztett irreleváns adat. Vírus a legritkábban okoz levelezési hibát, max megfertőzi a fájlokat!

REDUNDÁNS

 

A tárhely és biztonság alap szinten van azokon a szervereken, ahol nem elég redundáns a szolgáltató. Kisebb a költségvetés. Jobb esetben párhuzamosan maximum 1db biztonsági mentés, ha van. Jellemzőek a karbantartási munkálatok, előfordulhat belassulás és garantáltan gond lesz, ha vannak kisebb-nagyobb csatolt fájlok. Twitch inspired by aiwebs

 

 

  • A reklám bevételekből senki sem akar lemaradni, ezért tolják a sületlenséget. Ez sajnos a .hu fiókokba könnyebben betalál!
  • Ráadásul nagyon hamar törlődnek postafiókok, ha nem lép be az ember.
  • Komolyabb biztonsági hiányosság, hogy egy törölt, pl freemail fiókot könnyen és ip címtől függetlenül, bárhonnan újra lehet regisztrálni.
  • A fentiek miatt egyre kevesebb felhasználóval rendelkeznek, ami újabb kérdéseket vet fel..

 

 

Gmailt vagy yahoo-t használj!

Hiszen az legalább megbízhatóan működik! 

  • Nagyon nagy a kvóta. (10GB vagy több)
  • Nincs leállás, hiba, áramszünet, adatvesztés, túl sok kéretlen levél sem lesz, mert megoldották!
  • Ritkán rak véletlenül spam (veszélyes reklámnak minősülő) listára, azt is csak akkor ha valóban spamet küldözgetsz folyamatosan.
  • Nagyon sok idő mire inaktivitás miatt törlésre kerülsz.
  • Tudod használni más oldalakra történő belépésre is a fiókot.
  • Több lépcsős autentikálás (belépési azonosítás) megoldott, így biztonságosabb.
  • Nem regisztrálható újra a lejárt postafiók.
  • Kapcsolódó szolgáltatásokban szintén verhetetlenek, ilyen a több személlyel is szinkronizáló naptár, gdrive, flickr, stb.
  • Ráadásul a leírtak miatt nem kell a jelszavakat sem megjegyezni.

 

 

 

Van hátránya a nagy szolgáltatóknak?

 

Igen! A nagy testvérre gondolni kell. Észnél kell lenni, hogy mit írunk le, milyen képet osztunk meg, hiszen a magánéletünk digitálisan rögzítésre kerül, és a legkülönbözőbb cégek vásárolják meg százezrek / milliók szokásait! Így céltudatosabban ismerik az igényeinket, ügyesebben tolják a marketinget az arcunka, a kihagyhatatlan ajánlatokat, lehetőségeket…

Arról nem is beszélve, hogy a kiszolgáltatottabbak, például gyermekeink már egészen más gazdaságot fognak erősíteni.

 

 

Akkor mit javasoltok?

 

Tervezd meg, hogy lesz egy magán levelezésed, amit kizárólag személyes dolgaidra használsz. Pl protonmail.com

Lehet egy ügyes-bajos, pl gmail, amire ajánlatok, szolgáltatók, fájlok bármi más jöhet, de itt ne legyenek személyes dolgaid, sem más igazán hozzád köthető dolog.

Lehet egy alternatív, akár reklámok számára.

 

Szóval tervezd meg, gondold át, hogyan szeretnél a digitális jövődben leveleket fogadni. 

 

 

Összegezve

  • Kezd el megmenteni a .hu levelezésed tartalmát, archiválj.
  • Nem érdemes kizárólag olyan fiókra támaszkodni, amit referenciával alig rendelkező cégek kínálnak!
  • Nem érdemes .hu végződésű ingyenes fiókot készíteni/használni.
  • Ilyen pl a t-valami.hu. Bármely szolgáltató számára azonosítható vagy!
  • Költözés, leállás vagy további “külső-belső” okok miatt (szolgáltatóváltás esetén) elveszítheted a fiókot.
  • Arról nem is beszélve, hogy hibákba fogsz futni, ami rabolja az időd.

Ragadozó konfigurációk

Mi az előnye ha optimalizált rendszerem van?

Ha egy átlagos laptopot nézünk, felhasználási szokástól függően:

  • Az optimalizálás kb 10 ~ 25% akku időt jelent pluszban a gyakorlati tapasztalatok alapján.
  • A processzor és ssd-t is optimalizálásra kerül, ez újabb 15 ~ 30% üzemidő és hatékonyabb működést eredményez.

Webshopunkban, egyes termékek adatlapján lehetőséget találsz arra, hogy a bloat alkalmazásokat eltávolítva,
a napi rutinhoz szükséges programcsomagot telepítve, optimalizáltan kérd a kiválasztott gépet!

  • Az alkalmazásaid, legyen az Onedrive, Skype, Teams ugyanúgy telepítheted, opcionálisan.

wasd.hu – MI EZ A NÉGYES?

 

Visszavezethető a WASD kombináció egy népszerű alkalmazásra, fontos eseményre vagy valami trend van az egész mögött? Természetes a folyamat, hogy már minden programban elfogadott ez a vezérlés?

Legutóbbi cikkek
forceupdate

forceupdate

Mit jelent a Force Update és miért érdemes finomhangolt, előtelepített rendszert kérnivásárlás során. Tapasztalat több száz konfiguráció telepítése alapján. Figyelemmel követjük a legújabb frissítéseket. Reprezentatív példákkal szeretnénk bemutatni, milyen sokféle...

állásfoglalás MI – Generatív Mesterséges Inteligencia

állásfoglalás MI – Generatív Mesterséges Inteligencia

EredetiHogyan szúrhatod ki a hamisítványtA 21. század technikai fejlődésével több hamisítvány (fake) és csaló bukkan felGenerált szöveg & fotó ismerhető fel az oldalakon, de ez még csak a jéghegy csúcsa.SzámlaadásA jótállás legalább olyan fontos, mint az ár. Nem...

Fogalomtár

Fogalomtár

Merülj el a gamer és online világ legfontosabb kifejezéseiben és ismerd meg a rövidítések jelentését!A wasd.hu olyan vállalkozás, amely professzionális gamer és üzleti hardverekkel foglalkozik. Segítünk hatékonyabbá tenni a munkát, könnyebbé a tanulást, megtalálni a...

Tesztelés, ellenőrzés – AIDA

Tesztelés, ellenőrzés – AIDA

Gépház Weboldalunk megújult; beszámítás menüpontja kapcsán sokan feltették a kérdést, hogyan lehet gyorsan és profi módon ellenőrízni a hardvert. Hogyan deríthető ki legkönyebben mi van benne és mennyire stabil működés?   Vállalkozásunk hosszú múltra...

Termék ajánló

Kik vagyunk?

 Nem egy szokványos informatikai vállalkozás a wasd.hu. Több mint 20 év tapasztalat áll mögöttük. Végigjártuk az utat az első Atari konzoltól a vállalati munkaállomásokig. Megértjük a kis vállalkozások igényét és ismerjük a professzionális megoldásokat. Telepítettünk Windows 3.1-et, linux disztrókat és W10 Enterprise-t. Titkunk a rugalmasságban rejlik. Amihez nem értünk, azt megtanuljuk. Amiben jók vagyunk, azt tovább optimalizáljuk. Ezek vagyunk mi.

  • Tapasztalat

Kapcsolódó termékek

0
0
KOSÁR TARTALMA
Üres a kosarad